Vítáme Vás na stránkách Kavárny Lucie s ubytováním v Horním Těrlicku
DESATERO SAUNY - POSTUP PŘI SAUNOVÁNÍ

Aby mělo saunování smysl, choďte se potit minimálně jednou týdně. Nechoďte do sauny ani hladoví, ani přejedení nebo značně fyzicky unavení.

1) V saunovací kabině (prohřívárně) používejte pouze prádlo do sauny. Celé tělo včetně nohou podkládejte prostěradlem či osuškou.
2) Před prvním vstupem do prohřívárny nebo hydromasážní vany se umyjte vodou a mýdlem a řádně se osprchujte. Vlasy si umyjte až před posledním vstupem.
3) Před každým vstupem do prohřívárny setřete vodu z povrchu těla.
4) S sebou vezměte jen prostěradlo či osušku, na které si sednete nebo lehnete. Nevhodné je sedět způsobem, jako sedíte na židli, může vést k závratím nebo bolesti hlavy. Děti usaďte v klasických saunách na nižší patra, kde je teplota nižší.
5) V prohřívárně se doporučuje dýchat spíše ústy než nosem z důvodů možného vysušování sliznice. Při pocitu pálení vzduchu při dýchání můžete překrýt nos i ústa dlaní. Dýchejte normální frekvencí, jak jste zvyklí. Děti mohou dýchat do tzv kapsičky, ruce spojí do mušličky a dýchají do ní.
6) Po uplynutí doporučené doby pobytu ( max 15 min ) nebo při pocitu pálení ušních boltců, špičky nosu či bradavek vyjděte z prohřívárny.
7) Při pocení můžete velmi lehce hladit a otírat povrch těla, což pomáhá otevírat kožní póry a vyplavovat nečistoty z kůže.
8) Opláchněte a ochlaďte se pod sprchou ve sprchovacím koutě. Pokud možno i s hlavou, nebo alespoň po zátylek. Proceduru teplo - chlad opakujte alespoň 3x. Mezi jednotlivými cykly můžete relaxovat na lehátku nebo po ochlazení těla v hydromasážní vaně. Doporučená celková doba všech cyklů v hydromasážní vaně max 20 minut.
9) Po posledním ochlazení se opláchněte vlažnou vodou, nepoužívejte již mýdlo a zabalte se do osušky. Po zabalení a osušení přejděte relaxovat na alespoň 20 minut do odpočívárny. V této fázi nezapomeňte řádně doplnit tekutiny.
10) Pokud jste saunování prováděli správně, budete se cítit příjemně uvolnění a unavení. Blahodárné účinky by zrušila konzumace alkoholu nebo kouření, proto si raději dopřejte nápoje a pokrmy, které Vám doporučí obsluha sauny a kavárny.
rezervace2.png
kavarna.lucie@seznam.cz
bar +420 776 373 493

vedení kavárny:
+420 776 366 660
+420 777 632 610
Dlouhá 298
735 42 Těrlicko
Česká Republika
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one